Joga tibetskej tradície – Láma Sonam Tshering

Joga tibetskej tradície – Láma Sonam Tshering

Meditačné ústranie s neobyčajnou jogínskou praxou podľa učení Kalu Rinpočheho.

Dátum ústrania: 9.11. (piatok) – 11.11. (nedeľa)

Rozvrh blokov:

piatok 19.00–20.30

sobota, nedeľa 10.00–12.30 a 15.00–17.30 hod.

Kalu Rinpočhe (1905-1989)

O joge v tibetskej tradícii

Tento typ jogy sa obracia dovnútra a vedie k pochopeniu prirodzenosti mysle. Ponúka harmonický celok dynamických cvičení pre telo, reč a myseľ. Cvičenia sú prístupné všetkým buddhistom i nebuddhistom, mladým alebo starým, začiatočníkom či pokročilým, i praktikantom ostatných druhov jogy.

Cvičenia obsahujú symbolické postoje a gestá, zážitok priestoru a pohybu – techniky relaxácií a masáží, praxe dýchania, prácu s vnútornými kanálmi a čakrami, recitáciu mantier, rozvíjanie súcitu, zážitok prázdnoty a jasnosti mysle. Tento celok predstavuje výborný prvotný kontakt s buddhizmom.

Láma Sonam Tshering

sa narodil 14. novembra 1966 v Indii v provincii Darjeeling. Vo veku 3 rokov vstúpil do kláštora v Sonade, ktorý založil Kyabje Kalu Rinpočhe.V ôsmich rokoch pod záštitou Kalu Rinpočheho prijíma novické sľuby; úplné mníšske sľuby potom zachováva viac než dvadsať rokov.
Pod vedením svojho majstra Kalu Rinpočheho zavŕšil tradičné trojročné ústranie, čím ukončil svoje štúdium, a naďalej zostáva v kláštore v Sonade, kde plní funkciu majstra obradu (umdze).
Láma Sonam bol asistentom Kalu Rinpočheho až do konca jeho života. Vďaka svojim kvalitám sa zaslúžil o to, že ho Kalu Rinpočhe krátko pred svojou smrťou poveril vedením buddhistického centra v Montpellier vo Francúzsku, kde od novembra 1989 pôsobil ako vedúci centra a spirituálny majster, a širokej verejnosti udeľoval učenia tradície Kagyu, aby tak naplnil poslanie zverené jeho majstrom.

 

Podmienky účasti: prijatie útočiska, predchádzajúca meditačná prax

Nový kurz, aj pre začiatočníkov.

 

Dar za učenie: 30 Eur / 20 Eur (študenti, dôchodcovia)

Zúčastniť sa

Registračný formulár

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.

About Post Author

KTCS

Nechať odkaz