Štádiá meditácie – Láma Sonam Tshering

Štádiá meditácie – Láma Sonam Tshering

Meditačné ústranie pokojného spočívania (šamatha, tib. šiné).

Dátum ústrania: 16.11. (piatok) – 18.11. (nedeľa)

Predpokladaný rozvrh meditačných sedení:

piatok 19.00–20.30

sobota, nedeľa 10.00–12.30 a 15.00–17.30 hod.

Meditácia pokojného spočívania

Šamatha je základná buddhistická meditácia spočívania mysle v pokoji. Obyčajne sa sleduje dych a pozoruje činnosť mysle. Hlavným cieľom meditácie je stíšiť alebo skrotiť myseľ tak, aby zostala na jednom mieste – v prítomnom okamihu.

Láma Sonam bude viesť meditačné ústranie s podrobnými inštrukciami. Účastníci sa doziedia rôzne meditačné techniky a výhody, ktoré meditácia prináša. Jednotlivé sedenia budú obsahovať teoretické inštrukcie a samotnú meditačnú prax.

Láma Sonam Tshering

sa narodil 14. novembra 1966 v Indii v provincii Darjeeling. Vo veku 3 rokov vstúpil do kláštora v Sonade, ktorý založil Kyabje Kalu Rinpočhe.V ôsmich rokoch pod záštitou Kalu Rinpočheho prijíma novické sľuby; úplné mníšske sľuby potom zachováva viac než dvadsať rokov.
Pod vedením svojho majstra Kalu Rinpočheho zavŕšil tradičné trojročné ústranie, čím ukončil svoje štúdium, a naďalej zostáva v kláštore v Sonade, kde plní funkciu majstra obradu (umdze).
Láma Sonam bol asistentom Kalu Rinpočheho až do konca jeho života. Vďaka svojim kvalitám sa zaslúžil o to, že ho Kalu Rinpočhe krátko pred svojou smrťou poveril vedením buddhistického centra v Montpellier vo Francúzsku, kde od novembra 1989 pôsobil ako vedúci centra a spirituálny majster, a širokej verejnosti udeľoval učenia tradície Kagyu, aby tak naplnil poslanie zverené jeho majstrom.

 

Dar za učenie: 25 Eur / 15 Eur (študenti, dôchodcovia)

Zúčastniť sa

Registračný formulár

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.

About Post Author

KTCS